GENERELT FOR VINTERLØBENE - FIRE UNIKKE LOKATIONER
For 37. år i træk har Aarhus Motion æren af at kunne indbyde til vinterløb, hvor alle kan deltage uanset niveau. Vinterløbene er både for den seriøse løber, der vil sætte en ny PR og for motionisten, som bare løber for sjov og for motionens skyld. I 2020 vil der igen være fire unikke vinterløb, og det er helt op til dig, hvor mange løb du tilmelder dig.
Vinterløbene kan være dit startskud til at komme godt i gang med det nye år. De er en unik mulighed for at holde sig motiveret i de mørke måneder og sikre, at man kommer i god form til forårets mange løb. Løbene bliver afholdt på fire unikke lokationer, så man er garanteret en ny rute og ikke mindst en ny oplevelse for hvert løb, man deltager i. Alle fire vinterløb byder på de traditionelle 5 og 10 km og en 15 km distance til Vinterløbet i Brabrand.
september 28, 2019 10:00
Tilmelding dagen: Ja
Engdalsvej 61, 8220 Brabrand, Danmark, 8220 Brabrand, Danmark
Warning: Undefined variable $decodedDistances in /var/www/motionskalender.dk/public_html/wp-content/plugins/mk-events-manager/templates/single-event.php on line 1001
Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /var/www/motionskalender.dk/public_html/wp-content/plugins/mk-events-manager/templates/single-event.php on line 1001
Ikke specificeret
Gratis
169,00 + tilmeldingsgebyr 10,- (250,- hvis man tilmelder sig på nettet indenfor de sidste 24 timer før løbsstart)
Tidsgrænse: 0 timer
Egnet til personlig rekord
Chip tidtagning
Not specified
Ja
Asfalt, Grus, Skovsti
Serieløb
Arrangerer begivenheder siden 2019